ایده های راه اندازی فست فود

صنعت فست فود

داشتن یک فست فود به چند وظیفه بودن، خدمات سریع و فروش مداوم بستگی دارد. راه اندازی یک فست فود ممکن است ساده به نظر برسد، اما راه اندازی آن و راه اندازی موفقیت آمیز آن نیازمند تلاش های بلندپروازانه، برنامه ریزی و اجرای پیش از موعد است.

برای حفظ رقابت شدید در صنعت فست فود نمی توان فقط به مدیریت عملیات و جلب رضایت مشتریان تکیه کرد. برای پیشی گرفتن از رقبا، صاحبان مشاغل فست فود باید به طور مداوم استراتژی های جدیدی را برای رشد کسب و کار خود و جذب مشتریان جدید بداهه دهند.

چرا یک فست فود راه اندازی کنیم؟

افتتاح یک کسب و کار فست فود می تواند راهی عالی برای کارآفرینان باشد تا اولین کسب و کار خود را در یک بخش سودآور شروع کنند. از آنجایی که غذاهای مختلف، سوله ها و مدل های کسب و کار بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد، فست فود یک صنعت همه کاره با فرصت های زیادی برای رشد است.

در اینجا نکاتی است که باید رعایت کنید تا بتوانید فست فود خود را با موفقیت اداره کنید.

1.سرویس دهی سریع

کل مفهوم صنعت فست فود حول محور خدمات سریع می چرخد. فست فود برای افرادی است که در حال حرکت هستند، بنابراین باید سریع باشد. اگر فست فود شما به اندازه کافی سریع نیست، دیگر فایده ای ندارد که در تجارت فست فود باشید. مشتریان فست فود انتظار دارند غذای سفارش داده شده آنها در عرض چند دقیقه آماده و سرو شود. سرویس غذای سریع را می توان با موارد زیر انجام داد:

  • آماده سازی برخی از عناصر غذایی
  • تعداد پرسنل کافی
  • ساده سازی پروتکل های آماده سازی غذا
  • ساده کردن دستور العمل ها
  • کارکنان خوب آموزش دیده
  • نقش های کارکنان به خوبی تعریف شده است 

2.بهترین مکان را انتخاب کنید

موقعیت مکانی معمولا کلید یک فست فود موفق است. مشتریان فست فود به دنبال مکان های مناسب برای خوردن فست فود خود هستند. اکثر مکان هایی که گزینه های ایده آل برای یک فست فود هستند شامل مکان های نزدیک به مناطق مسکونی، مناطق محل کار پر تراکم، نقاط با ترافیک زیاد، سایت های نزدیک به بازارها و غیره هستند. هنگامی که به مکان مناسب برای فست فود خود رسیدید، کسب و کار شما شروع به کار می کند. در حال حاضر در صنعت رونق گرفته است.

3.استخدام پرسنل ماهر

بهترین افراد را استخدام کنید تا بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید. کارکنان ناکارآمد، آموزش ندیده و غیر دوستانه می توانند برای کسب و کار شما مضر باشند. کارکنان شما اولین چیزی هستند که مشتریان شما حتی قبل از غذا با آن تعامل خواهند داشت. کارکنان خود را به خوبی آموزش دهید تا با لحنی مودبانه و دوستانه با مشتریان تعامل داشته باشند.

4.مشتریان خود را به مراسم مناسبتی دعوت کنید

با شرکت در رویدادهای اجتماعی و سایر جشنواره‌های محلی، جشن‌های خانوادگی، نمایشگاه‌ها، رویدادهای ورزشی، گردهمایی‌های مدرسه، بازارها و کارناوال‌ها، با مشتریان بالقوه خود ارتباط برقرار کنید. می‌توانید تست‌کننده‌های غذای رایگان را معرفی کنید، قهوه یا نوشیدنی‌های رایگان با یک برش پیتزا در رویدادها ارائه دهید و استراتژی‌های دیگری از این قبیل را برای دستیابی به پایگاه مشتریان جدید اتخاذ کنید. اگر می خواهید در صنعت فست فود از رقبای خود جلوتر باشید و می خواهید مستقیماً با جامعه و مشتریان خود در ارتباط باشید، این نکته مهمی است.

5.سیستم POS به خوبی تاسیس شده است

یک سیستم POS به خوبی تثبیت شده می تواند سفارشات شما را مدیریت و ساده کند و به فست فود شما کمک بیشتری می کند. سیستم POS مناسب سفارش‌ها را به‌درستی وارد می‌کند، درخواست سفارش را به سرعت پردازش می‌کند و مزیت سودآوری را به تجارت فست فود می‌دهد.یک سیستم POS به خوبی مدیریت شده برای فست فود شما همچنین می تواند اطلاعات ارزشمند و بینش سفارش مشتری را در اختیار شما قرار دهد که می تواند برای گسترش تجارت فست فود شما مورد استفاده قرار گیرد.

6.پرسنل آموزش دیده

آموزش پرسنل برای هر شرکت تجاری حیاتی است، اما وقتی صحبت از فست فود می شود، بسیار مهم است. پرسنل خوب آموزش دیده نه تنها کارآمد هستند، بلکه میزان کار و هزینه های نیروی کار را نیز کاهش می دهند که باعث اتلاف یک تیم آموزش ندیده می شود. جلسات آموزشی منظم کارکنان رستوران می تواند عملکرد فست فود شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

7.موجودی را مدیریت کنید

به روز نگه داشتن موجودی و مدیریت ماهرانه آن می تواند تجارت فست فود شما را از بسیاری از بلایای عرضه نجات دهد. یک سیستم POS عالی همچنین می تواند به مدیریت و نگهداری موجودی تان کمک کند. می‌توانید اقلام را پیگیری کنید و قبل از تمام شدن اقلام محبوب، به‌موقع به عرضه‌کننده محصولات فست فود خود سفارش دهید.

8.ضایعات مواد غذایی را کاهش دهید

هزینه های غذایفست فود شما می تواند به طور غیرمنتظره ای افزایش یابد اگر به هدر رفت غذا در حین تهیه غذا دقت کنید. کارکنان خود را به خوبی آموزش دهید تا در حین تهیه و سرو غذای فست فود به درستی سهم خود را اندازه گیری کنند. استفاده از قاشق های اندازه گیری، لیوان های اندازه گیری، ترازو و سایر ابزارهای مشابه می تواند به شما در کاهش هدر رفتن مواد غذایی کمک کند و می تواند تا حد زیادی صرفه جویی کند.

9.بسته بندی مقرون به صرفه

بیشتر اقلام فست فود باید در بسته بندی های دستی و راحت سرو شوند. خواه مشتری در حال حرکت غذای خود را می چشد یا در حال تحویل به او. عرضه مداوم مواد بسته بندی توسط رستوران فست فود مورد نیاز است. بسیاری از تامین کنندگان محصولات فست فود بسته بندی های متنوعی را نیز ارائه می دهند که مقرون به صرفه و قابل حمل هستند. فویل، لیوان های پلاستیکی، کارد و چنگال پلاستیکی، بسته های کاغذی، بسته های پلاستیکی، جعبه های مقوایی، کیسه های کاغذی و غیره. اینها برخی از لوازم بسته بندی مختلف هستند که به راحتی می توان از هر تامین کننده قابل اعتماد محصولات فست فود با قیمت ارزان تر سفارش داد.

10.کسب و کار خود را بر اساس بازخورد مشتریان بسازید

نظرات مشتریان، بازخوردها، پیشنهادها و نظرات بهترین راه برای سنجش میزان تمایل مشتریان شما به رستوران ها و خدمات شما هستند. از طریق نظرسنجی ها، فرم های بازخورد و POS داده های آموزنده را از مشتریان خود جمع آوری کنید و سعی کنید محصولات و خدمات خود را بر اساس نظرات آنها بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *