7 تکنیک راه اندازی پیتزا فروشی

راه اندازی یک پیتزا فروشی

پيتزافروشی ها يکی از محبوب ترين انواع فست فودها و رستوران ها هستند. در صورتی که همه چيز را به دقت بررسی و آماده کرده باشيد، راه اندازی يک پيتزافروشی مي تواند يک سرمايه گذاري عالی باشد. اولويت شما بايد به دست آوردن دستورالعمل های باکيفيت و نحوه  پخت پيتراهای لذيذ باشد.

نکات اساسی پیتزا فروشی

با بررسی نکاتی که در ادامه وبلاگ برای شما آماده کرده ایم می توانید به رویای خود دست پیدا کنید . پس همراه ما باشید تا پایان این مقاله :

 1.طراحی منو

تصميم گيری درباره تنوع پیتزاهای موجود در منو، تعيين کننده وضعيت شغلی آينده شما است. مواد اوليه مرغوب، دستور پخت دقيق و خلاقانه و آشپزی مجرب و متعهد، پيتزاهای مرغوب و خوش طعمی را برايتان فراهم خواهد کرد.

2.محل مناسب

سعی کنيد منطقه ای را برای پيتزافروشی خود انتخاب کنيد که رستوران های مشابه در آن کم باشد. در معرض ديد بودن يکی از امتيازات مکان مناسب است. محل های پررفت و آمد يا نزديک به مکان هی تفريحی مانند پارک، احتمال مورد توجه عابران قرار گرفتن را افزايش می دهد. اطلاعات جمعيتی و الگوی غذايی مردم منطقه را بررسی و اطمينان حاصل کنيد مشتری مستقر در محل انتخابی، به سبک سرويس و نام تجاری رستوران شما جذب می شود.

3.استخدام کارکنان

افرادی که استخدام می کنيد، نماينده شما و معرف تجارتتان هستند. هنگام مصاحبه با متقاضيان، به دنبال شخصيت های مثبت و گرم باشيد. مهم اين است که مشتری در تعامل با اين افراد احساس راحتی کند. ايجاد رابطه دوستانه با اين افراد، باعث می شود. که آن ها به موفقيت کار اهميت داده و تلاش بيشتر و صادقانه تری از خود نشان دهند.

4.سرويس و خدمات

انتخاب سبک سرويس پيتزافروشی، در انتخاب مکان آن موثر است. اگر قصد داريد يک پيتزافروشی مهمان پذير داشته باشيد، پس ابعاد و اندازه سالن پذيرايی مهم است. در مورد پيتزافروشی بيرون بر، بايد وضعيت رانندگان و مسووليت هاي مربوط به آنان را مد نظر قرار دهيد. عنوانی که برای فروشگاهتان انتخاب می کنيد و مفهوم آن، ديدگاه و چشم اندازتان نسبت به اين شغل را معرفی مي کند.

5.طرح تجاری

هدف ازمهیا کردن اين طرح، ساختاردهی کسب و کار، سازماندهی و تامين بودجه ی ضروری است. خلاصه ای از عمليات اجرايی، بررسی اجمالی شرکت و توضيحات مربوط به آن، تحليل بازار، پيشنهادات تجاری موجود، برنامه مديريتی، استراتژی های بازاريابی و روابط عمومی و راه های تامين اعتبار جزء مهم ترين مواردی است که در اين طرح تجاری بايد گنجانده شود.

6.تبليغات هدفمند

اين که مردم محلی و افراد خارج از محدوده، از مکان پيتزافروشی شما آگاهی داشته باشند و بتوانند اطلاعات مفيد و درستی درباره آن به دست آورند، ضروری است. ابزارهای مختلفی برای جلب توجه افراد و ايجاد هيجان برای مشتريان وجود دارد. شبکه های اجتماعی کمک و هديه بزرگی از طرف دنيای مدرن به صاحبان کسب و کار و بسيار سودمند هستند. در حساب فيس بوک و اينستاگرام خود عکس های با کيفيتی از غذاهای پيتزافروشی، تصاوير در حال کار کارکنان و اطلاعات مربوط به پيتزافروشی قرار دهيد. يک وب سايت جذاب هم قدم بزرگی در جلب مشتری است. استفاده از نرم افزارهای مخصوص برای ذخيره اطلاعات مشتريان و ده ها فعاليت مفيد ديگر را به شما توصيه می کنيم.

7.افتتاحيه

حتی اگر از آماده بودن همه مقدمات مطمئن هستید و فکر می کنيد چیدمان بیزنسی بی نقصی دارید ولی توصيه ما اين است قبل از افتتاحيه رسمی ، يک افتتاحيه آزمايشی با مشتريان محدود ترتيب دهيد. اين مهمانان مي توانند از بستگان يا صاحبان مشاغل محلی باشند. اين روش به شما براي جلب مشتری نيز کمک خواهد کرد و پيش از شروع به کار رسمی، باعث شهرت بيشترتان خواهد شد.

تهيه تجهيزات لازم

تجهيزات اصلی يک پيتزافروشی ار هر نوع و سبکی که باشد، مورد نياز و ضروری است:

  1. تجهیزات برودتی
  2. تجهیزات آماده سازی خمیر، مانند ملحفه خمیر، پرس خمیر، و کابینت های قابل ضدعفوني شدن
  3. اجاق های پیتزا
  4. لوازم اولیه آماده سازی، از جمله تخته های برش ، ظروف پذیرایی و بشقاب ها
  5. تهیه لوازم مانند استندهای پیتزا و جعبه های تحویل پیتزا

 

راز موفقیت در راه اندازی پیتزافروشی

پیتزا یکی ازغذاهای عالی و پرطرفدار است و نحوه پخت آن میتواند درتاثیرگذاری بر طعم آن بسیار حائز اهمیت باشد. باید درهنگام راه اندازی پیتزا فروشی به‌کارمندانی که‌استخدام میکنید و همچنین مواد اولیه و نظر مشتریانتان بسیار اهمیت دهید و سعی کنید غذای خوش طعمی رابه‌آنها ارائه دهید.نکته مهم و تاثیرگذار دیگر بر راه اندازی پیتزا فروشی موفق این است که‌درطراحی دکوراسیون و قیمت های خود دقت کافی داشته باشید و رقبای خود را بررسی نمایید تا بتوانید ازهر جهت ازآنها بهتر عمل نمایید و مشتریان بیشتری رانیز جذب نمایید شما میتوانید با انجام یک مشاوره زودتر به‌موفقیت مورد نظرتان دست یابید.

تجهیزات مورد نیاز راه اندازی پیتزا فروشی

مجموعه کاملی ازلوازم ضروری وجود دارد که برای تاسیس  و مدیریت یک پیتزا فروشی به آنها نیاز دارید. پیتزا یکی ازمحبوب ترین فست فودها درسراسر جهان است و بازار آن درایران با سرعت زیادی درحال رشد است. درحالیکه داشتن لوازم مناسب برای اداره کارآمد ضروری است، نمی توانیم این واقعیت رااغراق کنیم که‌ضروری ترین ابزار، دست سرآشپز شماست. طیف وسیعی از لوازم برای‌تسریع کار و فعالیت شما درفروشگاه قابل خریداری هستند.

لوازم مورد نیاز میتوانند بسیار متعدد و متفاوت باشند. برای‌خریداری تجهیزات راه اندازی پیتزا فروشی نیاز به‌مشاوره دارید تا بدانید بر اساس منویی که‌ارائه داده اید به‌چه مقدار سرمایه و چه نوع تجهیزاتی نیازمند هستید.

برخی از تجهیزاتی که به آن نیاز دارید عبارتند از:

 

تجهیزات پخت و پز در راه اندازی پیتزا فروشی

برای‌درست کردن پیتزاهای خوشمزه دریک محیط صنعتی و برای راه اندازی اصولی نیازمند استفاده و خریداری وسایل مناسب خواهید بود. درمرحله اول شما به‌یکی ازبهترین اجاق های پیتزای صنعتی نیاز خواهید داشت ، طرز پخت همه آن ها مانند هم نیستند. چیزی که‌اغلب درتهیه یک پیتزا عالی نادیده گرفته می شود، فر است. سبک پیتزایی که‌میخواهید درست کنید – نیاز به تجهیزات پخت و پز متفاوت خواهد داشت.

 

 

 

کیفیت پخت و طمع ، مزه پیتزا به قالب آن بستگی دارد .برای خرید انواع قالب های پیتزا ما به شما فروشگاه آنلاین ثامن (رشید) را معرفی می کنیم.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *