8 پیتزای خوشمزه و پر طرفدار

بهترین های پیتزا

پیتزا یکی از غذاهای محبوب و پرطرفدار در کل دنیاست که در هر کشوری به شکل مخصوص خودش پخته و سرو می ‌شود. این غذا در ابتدا در ایتالیا با مواد ساده‌ ای مثل نان، سس گوجه ‌فرنگی و پنیر درست شد و خیلی زود مورد پسند قرار گرفت. بعد از آن مواد مختلف دیگری نیز به ترکیبات پیتزا افزوده شد و انواع گوناگونی از آن ساخته شد. هر کشور براساس ذائقه و فرهنگ خود تغییراتی را در محتوای و روش پخت پیتزا اعمال کرد و آن را به یک غذای محلی تبدیل کرد. در ادامه شما را با بهترین و پرطرفدارترین پیتزاهای دنیا آشنا می کنیم.

1.پیتزای شیکاگو استایل

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر، سوسیس، پنیر موتزارلا، گوجه فرنگی، پنیر پارمسان می باشد که در سال 1943 نوادگان آنها در شیکاگو یک پیتزا فروشی افتتاح کردند و نوع جدیدی از پیتزا را در ظرف با عمق زیاد، با لایه ‌های برعکس شده پنیر، گوشت و گوجه ‌فرنگی و پوسته‌ ای خشک و ترد سرو کردند. پیتزای دیپ دیش شیکاگویی یکی از نمادهای فرهنگی و غذایی شیکاگو شد. این غذا نه تنها در شیکاگو، بلکه یکی از محبوب ترین پیتزاهای جهان به شمار می رود.

2.پیتزا کاپریچیوزا

مواد اولیه این پیتزا ، گوجه ‌فرنگی، موتزارلا، قارچ، کنگرفرنگی، ژامبون، زیتون و تخم مرغ آب ‌پز می باشد.این پیتزا به معنای خودسر است و به نظر می ‌رسد که نام مناسبی دارد، زیرا ترکیبات آن از یک منطقه به منطقه دیگر متفاوت است. کاپریچوزا با ترکیبی همیشه در حال تغییر از موادی که معمولا شامل گوجه ‌فرنگی، موتزارلا، قارچ، کنگرفرنگی، ژامبون، زیتون و یک تخم مرغ آب ‌پز خرد شده است، درست می ‌شود. در حالی که در ایتالیای مرکزی و شمالی، اضافه کردن کاپار، سوسیس و گاهی هم روغن ماهی غیر عادی نیست. کاپریچوزا یکی از پرطرفدارترین انواع پیتزای ایتالیای دهه 1980 بود و هنوز هم خوب فروش می ‌رود و دوباره در حال راهیابی به لیست محبوب ترین پیتزاهای جهان است.

3.پیتزای ۴ پنیر یا QUATTRO FORMAGGI

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر، روغن زیتون،‌ ریحان، پنیر موتزارلا، گورگونزولا، فونتینا و پارمسان می باشد.کواترو فورماجی یک نوع پیتزای ایتالیایی است که با ترکیب چهار نوع پنیر، همانطور که از نامش پیداست، روی آن ریخته می‌ شود. به طور سنتی، پنیرها باید موتزارلا و سه نوع پنیر محلی دیگر باشند که بستگی به منطقه دارد، مثل گورگونزولا، فونتینا و پارمسان. در صورت تمایل، می ‌توان پیتزا را با افزودن ریحان و گوجه‌ فرنگی خوشمزه تر کرد. ترکیب پنیرها طعم نامعمول و منحصر به فردی به پیتزا می ‌دهد که توسط علاقه‌ مندان به پنیر در سراسر جهان دوست داشته می ‌شود از همین رو پیتزای چهار پنیر را می توان یکی از محبوب ترین پیتزاهای جهان دانست.

4.پیتزای نیویورک استایل

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر، موتزارلا، سس گوجه فرنگی، ریحان، روغن زیتون می باشد.این پیتزا بزرگ و نازک است که از پیتزای سبک ناپلی کلاسیک، که توسط مهاجران ایتالیایی در اوایل قرن بیستم به نیویورک آورده شد، به وجود آمد. این غذا با افتتاح اولین پیتزافروشی آمریکا، به نام لومباردی، شروع شد که صاحب آن ژنارو لومباردی پیتزای بسیار بزرگ و عریضی را سرو می ‌کرد.

5.پیتزای کاپریزه

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر، گوجه فرنگی گیلاسی، ریحان، روغن زیتون، موتزارلا می باشد.این یک نوع پیتزای ایتالیایی است که به طور سنتی با گوجه ‌فرنگی شیرین، موتزارلا دی بوفالا، روغن زیتون و برگ‌ های تازه ریحان درست می‌شود. این یک راه عالی برای استفاده از گوجه‌ فرنگی ‌های باقیمانده است و بعضی از آشپزها دوست دارند با ریختن کمی سرکه بالزامیک روی آن طمع بی نظیری به آن بدهند. پیتزای کاپریزه با خلاقیت سرآشپزها تبدیل به یکی از محبوب ترین پیتزاهای جهان شده است.

6.پیتزای پپرونی

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر،‌ سس گوجه فرنگی، موتزارلا، پپرونی می باشد .پیتزای پپرونی یک نوع پیتزای آمریکایی است که شامل یکی از محبوب ‌ترین ترکیبات کشور است. ریشه کلمه پپرونی به معنای فلفل بزرگ به زبان ایتالیایی است، اما امروزه به معنای سوسیس تند است که معمولا با ترکیب گوشت گاو، گوشت خوک و ادوی ه‌ها ساخته می‌ شود.محبوبیت پیتزای پپرونی از دهه 1950 شروع به افزایش کرد. امروزه، پیتزای پپرونی گوشت گاو یکی از محبوب ‌ترین پیتزاهای جهان است، اما نسخه‌ های دیگری همچون پیتزای پپرونی ماهی و پورت پپرونی وجود دارد. روش آماد ه‌سازی آن در هر ایالت متفاوت است، اما محبوبیت این پیتزا باعث شده است که در سراسر آمریکا جای خود را بدست بیاورد و معمولا با موتزارلا، سس گوجه‌ فرنگی و پپرونی درست می شود.

7.یتزای مارینارا

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر، روغن زیتون،‌ سس گوجه فرنگی، سیر می باشد.مارینارا یک پیتزای ناپلی است که با ترکیب گوجه ‌فرنگی، اورگانو، سیر، روغن زیتون بکر اضافی و گاهی ریحان تازه پخته می ‌شود. نام آن برخلاف باور همه که روی آن غذای دریایی وجود دارد (چون ندارد)، نشأت نگرفته است، بلکه به این دلیل است که یک غذای اصلی ماهیگیران بود که پس از بازگشت از ماهیگیری در خلیج ناپل آن را مصرف می‌ کردند. بعضی معتقدند که این پیتزا در پیتزافروشی پورت ‌آلبا در سال 1734 اختراع شد، که قدیمی ‌ترین پیتزافروشی جهان به شمار می‌ آید. پیتزا مارینارا یکی از محبوب ترین پیتزاهای جهان است.

8.پیتزای مارگاریتا

مواد اولیه این پیتزا ، خمیر، روغن زیتون، ریحان، موتزارلا می باشد.در سال 1889، ملکه مارگاریتا از ساووی به ناپل سفر کرد، جایی که یک پیتزا برای او سرو شد که به شکل رنگ‌ های پرچم ایتالیا ساخته شده بود.این پیتزا توسط یک آشپز به نام رافائل اسپوزیتو از پیتزافروشی براندی درست شد که برای اختراع آن معروف است. ملکه از این غذا خوشش آمد و اسپوزیتو آن را به نام او نامید – پیتزای مارگاریتا، اما چنین پیتزایی هم قبل از آن زمان ساخته می ‌شد و حداقل به سال 1866 برمی ‌گردد، زمانی که محبوب ‌ترین ترکیبات پیتزا شامل ریحان، پنیر و گوجه ‌فرنگی بود، اما پیتزا هنوز نام مارگاریتا نداشت.

 

 

کیفیت پخت و طمع ، مزه پیتزا به قالب آن بستگی دارد .برای خرید انواع قالب های پیتزا ما به شما فروشگاه آنلاین ثامن (رشید) را معرفی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *