5 مهارت یک پیتزا زن حرفه ایی

سرآشپز حرفه ایی باش

بدون شک شما باید توانایی آشپزی داشته باشید اما سرآشپز بودن چیزی بیش از گذاشتن غذا در بشقاب است. شما همچنین باید بر برخی مهارت های اصلی تسلط پیدا کنید. اگر میخوای یک آشپز حرفه ای بشی باید موارد زیر را با دقت مطالعه کنی:

تمایل به یادگیری

سرآشپز شدن می تواند یک تجربه یادگیری عملی باشد و همانطور که می گویند تمرین باعث پیشرفت می شود. شما باید بر طعم و تکنیک غذاهای مختلف تسلط داشته باشید که برای یادگیری آن ها نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی خواهید بود. برای اینکه یک آشپز عالی شوید، باید مدام در حال یادگیری باشید. اینکه بدانید چگونه طعم ها ترکیب می شوند و ضمن حفظ خواص، چگونه مزه خوبی خواهند داشت، شناخت ادویه هایی که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و … به شما کمک می کنند تا یک آشپز حرفه ای شوید.

انگیزه

زندگی یک آشپز طاقت فرسا است زیرا شلوغ ترین روزهای کاری معمولا روزهایی است که افراد دیگر مناسبت های مختلف را در رستوران ها جشن می گیرند و یا مشغول استراحت هستد. بنابراین شما باید واقعا تمایل به آشپزی داشته باشید و بتوانید بهترین غذاها را در روزهای شلوغ درست کنید. اگر این میل در شما زیاد است، باید بگوییم یکی از مهارت های لازم برای آشپز شدن را دارید.

مدیریت

همه می دانیم که آشپزخانه ها می توانند یک محیط بسیار شلوغ برای کار باشند، بنابراین ضروری است که شما توانایی این را داشته باشید که همیشه تمیز و مرتب کار کنید. درواقع شما باید بتوانید محیطی که در آن کار می کنید را منظم نگه دارید، سطوح را تمیز کنید و همه چیز را سر جای خود قرار دهید. یک آشپزخانه سازمان یافته به شما کمک می کند تا کنترل امور را به دست گیرید و برای آشپزی کردن دچار مشکل نشوید.

مهارت چند وظیفه ای

عناصر غذایی زیادی می تواند در یک بشقاب وجود داشته باشد تا یک ظرف کامل را تشکیل دهد. حالا فکر کنید، سفارش یک میز شامل سه وعده غذایی اصلی و دورچین است.

اگر سفارش آن ها شامل پیش غذا هم شود، احتمالا با چالش بزرگی رو به رو می شوید. شما به عنوان یک آشپز حرفه ای، باید توانایی چند وظیفه ای را داشته باشید. اینکه بتوانید به سرعت به همه چیز فکر کنید و غذاهای مختلفی را با ترکیبات گوناگون درست نمایید، از مهارت های لازم برای آشپز شدن است.

سرآشپز می تواند این کار را به خوبی انجام دهد، او همچنین نیازها و سلیقه های مشتری ها را می شناسد. درواقع این مهارت در او بسیار برجسته است.

خلاقیت

سرآشپز شدن فراتر از رعایت دستورالعمل هاست. یک سرآشپز از نظر تهیه منو، نحوه سرو و تزیین غذا در بشقاب و طعم و مزه که مشتری تجربه می کند، خلاق خواهد بود. او همچنین در برنامه ریزی نحوه کار آشپزخانه خلاقیت دارد. برخی از سرآشپزها حتی تزئینات، ظروف غذاخوری و چیدمان صندلی ها را در رستوران بر عهده خواهند داشت. خلاقیت یک آشپز معمولا همان چیزی است که باعث جذب و ترغیب مشتری می شود، بنابراین از آزمایش خلاقیت خود نترسید! حال اگر می خواهید کار خود را از آشپزی ساده و آماتور شروع کنید، سعی در کسب این مهارت داشته باشید.

مدیریت زمان

یکی دیگر از مهارت های لازم برای آشپز شدن، مدیریت زمان است. اهمیت مدیریت زمان چیزی نیست که بتوانیم از آن چشم بپوشیم. چرا که در لحظه ممکن است سفارش های مختلفی دریافت کنید که مجبور باشید به سرعت همه آن ها را مدیریت نمایید. انجام کارهای پیش بینی نشده و تهیه غذاهای مختلف به طور همزمان، از جمله مهارت های لازم برای آشپز شدن است.

تیم ورک

آشپزخانه حرفه ای می تواند یخ مردم را آب کند، بسیاری از افراد از زمینه های مختلف از طریق عشق مشترک به آشپزی دور هم جمع می شوند. اینکه هم بتوانید با تیم خود کار کنید و هم به راحتی در کنار هم کار نمایید، یک مهارت اساسی برای یک سرآشپز حرفه ای است.

سرآشپز در آشپزخانه نقش مهم و اساسی است و می تواند به موفقیت یک آشپزخانه کمک کند. آشپز حرفه ای و بقیه اعضای تیم برای تحقق این امر باید به خوبی در کنار هم کار کنند.

مهارت های رهبری در آشپزخانه

البته لازم به ذکر است که این مهارت را بیشتر هدشف ها و سرآشپزها دارند. سرآشپزهای باتجربه، باید بدانند که چگونه تیم را هدایت کنند و بهترین نتیجه را از آن ها بگیرند. سرآشپز و هدشف مسئولیت آشپزخانه را بر عهده دارد و بنابراین او باید بتوانند دستور دهد و سایرین از او حرف شنوی داشته باشد. در عین حال، او باید فضای مطلوبی را در آشپزخانه حفظ کنند.

او همچنین ممکن است در طول خدمت کارکنان را راهنمایی و مدیریت کند و اطمینان حاصل می کنند که همه چیز به خوبی در حال انجام شدن است. اما اگر می خواهید به عنوان یک آشپز، پله های ترقی را طی کنید، بهتر است این مهارت را در خود تقویت نمایید.

انعطاف پذیری

سرآشپزها و آشپزهای حرفه ای مرتبا از سایر آشپزها، همکاران و مشتریان در مورد غذایی که درست می کنند، بازخورد دریافت می نمایند و همه بازخورد ها مثبت نخواهد بود.

شما باید بتوانید از پس انتقادات برآیید، صادقانه به آن نگاه کنید و در مورد درست بودن یا نبودن آن ها تصمیم بگیرید. شما باید پوست کلفت باشید.

استقامت

استقامت در معرفی شغل آشپزی جایگاه مهمی دارد. این مهارت ممکن است شما را متعجب کند، اما سرآشپزها باید از سلامت عالی جسمی و روحی برخوردار باشند. کار در آشپزخانه می تواند از نظر جسمی بسیار طاقت فرسا باشد – کار با شیفت های طولانی و ایستادن روی پاها در دمای گرم و بدون وقفه – سخت است.علاوه بر این، انرژی ذهنی لازم برای کنار آمدن با فشار استرس و داشتن مسئولیت برای آن ها اهمیت خواهد داشت.

 

آگاهی از مهارت های کلیدی مورد نیاز برای آشپز بودن یک گام در مسیر درست است.

نکات مهم یک آشپز فست فود

 •  تجربه و مهارت
 • سرعت و توانایی کار تحت فشار
 • دقت در جزئیات
 • توانایی همکاری و کار تیمی
 • انعطاف پذیری در ساعات کاری
 • مهارت های ارتباطی
 • آگاهی از مقررات بهداشت و ایمنی

ویژگی های آشپز فست فود حرفه ایی

ویژگی‌ های یک آشپز فست ‌فود خوب عبارتند از:

1.تهیه غذا با سرعت: آشپز فست ‌فود باید توانایی تهیه غذا را با سرعت و دقت داشته باشد، زیرا مشتریان فست ‌فود به دنبال صرف غذا با سرعت هستند

2.نظافت و بهداشت: باید محیط پاک و بهداشتی را حفظ کند و از استفاده از مواد غذایی منسوخ شده یا نامناسب خودداری کند

3.انتخاب مواد اولیه با کیفیت: باید از مواد اولیه با کیفیت استفاده کند تا غذاهایی با طعم و عطر خوب تهیه کند

4.توانایی همکاری در تیم: باید قابلیت همکاری با سایر اعضای تیم را داشته باشد و بتواند در محیطی پویا و متغیر کار کند

5.توانایی ارائه خدمات بهتر به مشتریان: باید مشتریان را با خدماتی با کیفیت و دلپذیر رضایت ‌بخش کند

مهارت های مهم آشپز فست فود

آشپزی فست فود یکی از حوزه های مهم در صنعت غذا است. برای موفقیت در این حوزه، باید مهارت های خاصی را داشت. برخی از مهارت های مهم آشپز فست فود عبارتند از:

 • تسلط بر فنون آشپزی: آشپز باید توانایی آماده کردن انواع غذاهای فست فود را داشته باشد، از جمله برگر، انواع پیتزا و ساندویچ ها و ….
 • سرعت و مدیریت زمان: آشپزی فست فود نیازمند سرعت و دقت است. آشپز باید توانایی داشته باشد تا در کمترین زمان ممکن، غذا را آماده کند. در آشپزی فست فود، زمان محدودی برای آماده کردن هر غذا وجود دارد و بنابراین آشپز باید توانایی مدیریت زمان خود را داشته باشد
 • مهارت در استفاده از ابزار آشپزخانه: آشپز باید توانایی استفاده از ابزارهای مختلف آشپزخانه، از جمله ماشین های برش، فر و سایر وسایل آشپزخانه را داشته باشد
 • دقت: برای سرو کردن غذاهای فست فود، دقت بسیار مهم است. غذاهای فست فود باید دقیقا به همان شکلی که در منو درج شده اند، سرو شوند
 • تضمین بهداشت غذا: در صنعت غذا، بهداشت غذایی بسیار مهم است. این فرد باید توانایی داشته باشد تا غذا را با رعایت بهداشت و مواد اولیه تازه و سالم آماده کند

 

 

 

کیفیت پخت و طمع ، مزه پیتزا به قالب آن بستگی دارد .برای خرید انواع قالب های پیتزا ما به شما فروشگاه آنلاین ثامن (رشید) را معرفی می کنیم.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *